SUTRA KONSTITUTIVNA SJEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE PRNJAVOR

This event has ended

Konstitutivna sjednica Skupštine opštine Prnjavor biće održana sutra sa početkom u 10.00 časova. Na dnevnom redu sjednice je izbor predsjednika i potpredsjednika Skupštine, zamjenika načelnika opštine, te izbor radnih tijela lokalnog parlamenta. Među predloženim tačkama dnevnog reda sjednice su i imenovanja vršioca dužnosti načelnika odjeljenja i Službe za javne nabavke i zajedničke poslove. Na konstitutivnoj sjednici će nakon verifikacije mandata novoizabranih odbornika, načelnik opštine i odbornici položiti svečanu zakletvu. U novom skupštinskom sazivu deset odbornika ima SNSD, devet SDS, tri NDP, po jednog odbornika DNS, SP, PDP, SDA, SNS i Radikalno za narod – SRS RS – SRS – Snaga naroda, a mandat odbornika iz reda nacionalnih manjina osvojio je Branko Deket. Načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš najavio je da SNSD ima stabilnu skupštinsku većinu, koju će pored koalicionih partnera činiti i neki od predstavnika drugih političkih partija, a koji su tokom predizborne kampanje podržavali tadašnjeg načelnika opštine.