ОДРЖАНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ, УСВОЈЕН ПОЛУГОДИШЊИ ИЗВЈЕШТАЈ О ИЗВРШЕЊУ БУЏЕТА

На данашњој сједници Скупштине општине Прњавор усвојен је извјештај о извршењу општинског буџета за период од 1. јануара до 30. јуна ове године, који обухвата извршење буџетских средстава и издатака буџетских корисника који се налазе у саставу општинског трезора. Начелник општинског Одјељења за финансије Александар Његомировић изразио је задовољство што је настављен тренд позитивног финансијског извјештавања. „У извјештајном периоду поново је остварен суфицит у општинском буџету који износи око 204.000 КМ. Важно је и да општина нема пренесених обавеза из ранијег периода, а на финансијску стабилност за овај извјештајни период указује и банковно стање општинских рачуна“, рекао је Његомировић. На првом скупштинском засједању локалног парламента након љетне паузе, у чијем су раду учествовала 23 одборника, разматрано је укупно 17 тачака. Предсједник Скупштине општине Прњавор Жељко Симић напоменуо је да је данас, између осталог, разматрано неколико одлука из домена просторног уређења, као и информација о програму рада Дјечијег вртића „Наша радост“ Прњавор. „Скупштина је усвојила иницијативу начелника општине о оснивању мјесне заједнице Просјек, која иде у даљу скупштинску процедуру“, рекао је Симић. Прије почетка засиједања одборник из НДП-а Веса Вуковић упознала је Скупштину да од данас напушта ову странку, док је Бранко Декет напустио „Клуб петица“ и најавио да од сада дјелује самостално – као одборник националних мањина.

СРНА, Т.С.