НАЦРТ БУЏЕТА: ПОВЕЋАНЕ СТИПЕНДИЈЕ, ИЗДВАЈАЊА БОРАЧКИМ КАТЕГОРИЈАМА, ПОЉОПРИВРЕДИ ПОДСТИЦАЈИ

Нацрт буџета општине Прњавор за 2017. годину усвојен је на јучерашњој сједници у износу од 13.922.500,00 КМ. Планираним нацртом буџета дошло је до повећања појединих ставки у буџету, рекао је начелник општине Прњавор Дарко Томаш. „Повећали смо средства за стипендије студената и ученика, издвајања за борачке категорије, подстицаје за пољопривредне произвођаче и један мањи дио за спорт. Смањили смо буџетску резерву у односу на раније године, а планиране инвестиције смо планирали у износу од милион и стопедесет хиљада конвертибилних марака“, рекао је начелник Томаш. Он је нагласио, да ће нацрт буџета бити упућен у  јавну расправу која ће бити одржана у уторак са почетком у 19.00 часова у Центру за културу, те позвао грађане да узму активно учешће у јавној расправи. Одборници локалног парламента усвојили су на другој сједници Скупштине општине Прњавор Одлуку о измјени Одлуке о стипендирању ученика и студената, по којој се стипендије исплаћују у десет једнаких мјесечних ануитета, те Одлуку о утврђивању пореске стопе за непокретности у 2017. године, у износу од 0,05%, која се примјењује на све непокретности на подручју општине Прњавор, укључујући и непокретности у којима се непосредно обавља производна дјелатност. Усвојена стопа на непокретности је најнижа могућа, а начелник општине Прњавор Дарко Томаш је рекао да су усвајањем ова два документа реализована предизборна обећања. „Обећали смо грађанима да ће стопа на непокретности бити фиксирана на 0,05 %, а то је три пута мање него што је било у прошлој години“, рекао је Томаш. Предсједник Скупштине општине Жељко Симић истиче да је сједница протекла у мирној и радној атмосфери. „Имали смо много расправе и добрих приједлога и сугестија, како од опозиције, тако и од позиције. Вјерујем да ће начелник општине и општинске службе уважити дате приједлоге односно наћи могућност да буџет буде што креативнији са свим потребним компонентама“, рекао је Симић. Одборници Скупштине општине Прњавор разматрали су четрнаест тачака дневног реда.